Warsztaty dla seniorów

• Warsztaty polegają na zapoznaniu się z produktami pszczelimi w formie terapii zajęciowej (apiterapia).
  • Po skończonym wykładzie uczestnicy będą sami wydobywać miód z ramek pszczelich i będą mogli z udziałem tego miodu tworzyć posiłki np. kanapki, twarożki, musy i napoje, ale również i kosmetyki.

Ile czasu trwa spotkanie?

Czas warsztatów dobieramy indywidualnie dla grupy seniorów, biorąc pod uwagę ich stopień sprawności manualnej i ogólnego stanu zdrowia.
Najczęściej jest to około 2-3 godzin.

Przebieg spotkania

• Uczestnicy poznają wygląd prawdziwej pszczoły (z wykorzystaniem ula przeszklonego z żywymi pszczołami).
  • Prezentacja produktów pszczelich, omówienie ich wartości odżywczych, sposoby ich zastosowania.
  • Opis rodzaju miodu pod względem zastosowania do zwalczania danej choroby.
  • Omówienie, czym jest pyłek pszczeli (obnóża pszczele).
  • Przedstawienie praktycznych sposobów, jak sprawdzić, czy mamy do czynienia z dobrym jakościowo miodem.
  • Mamy również możliwość przeprowadzenie warsztatów u nas na miejscu i takie warsztaty kończymy najczęściej wspólnym ogniskiem i biesiadą przy ognisku (lub grillu) z muzyką relaksacyjną lub dobraną na życzenie uczestników.

Co jest nam potrzebne?

Sala zajęciowa w ośrodku przebywania seniorów powinna być wyposażona w stoły i krzesła w odpowiedniej ilości do uczestników.
Dobrze gdyby pomieszczenie miało dostęp do bieżącej wody.
Mamy również możliwość przeprowadzenie warsztatów u nas na miejscu.

Korzyści

Świetne oderwanie się od szarej codzienności.
Możliwość wykazania się talentami kulinarnymi.
Świetna zabawa i integracja.
Poznanie zalet produktów pszczelich w zwalczaniu chorób, dotykających seniorów.

Zarezerwuj zajęcia lub dowiedz się więcej

Zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły. Opowiedz, dla kogo możemy przeprowadzić zajęcia, a my dostosujemy ich przebieg nawet do bardzo specyficznych potrzeb.

Telefon: 606 283 408.

Zapraszamy!