Warsztaty dla uczniów

• W ramach wydarzenia wyśmienita zabawa połączone z edukacją – w formie gier i zabaw plenerowych uczniowie będą poznawać świat przyrody, w tym pszczół. Dzieci podczas zabaw naśladują zachowania pszczół.
  • Do wyboru kilka wersji od prostych bardzo krótkich dla małych dzieci po bardzo długie, nawiązujące do tematów np. historycznych połączone z nagrodami rzeczowymi, podglądanie prawdziwych pszczół w ulu pokazowym.

Dla kogo?

Zajęcia prowadzimy w grupach do 30 uczestników wraz z opiekunami. Wyróżniamy kilka grup wiekowych:

• klasy 0-3,
  • klasy 4-8,
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych

Przebieg zajęć

• Zapoznanie się z elementami ula.
  • Krótkie poznanie historii pszczelarstwa w Polsce.
  • Opowieść o pszczołach, jak tworzą rodzinę, nawiązanie do grupy wiekowej uczniów i wieku pszczoły.
  • Wytłumaczenie na czym polegają poszczególne zadania pszczół.
  • Pokazanie prawdziwych pszczół w przeszkolonym ulu.
  • Konkurs na odnalezienie królowej matki w ulu pokazowym.
  • Degustacja miodów z wytłumaczeniem, na czym polegają różnice poszczególnych rodzajach miodów.
  • Skręcanie świeczek woskowych, poprawa motoryki małej podczas tych zajęć (formowanie świeczki świetnie poprawia koordynację wzrokowo-ruchową).
  • Finałem jest zabawa w zbieranie pyłku na czas (zabawa polega na zbieraniu kółek i układaniu w specjalnym, dużym plastrze do miodu).

Ile czasu trwają zajęcia?

• Klasy 0-3: od 1,5 do 3 godzin.
  • Klasy 4-8: od 2 do 4 godzin.
  • Dla szkół ponadpodstawowych tworzymy warsztaty tematycznie – czas zajęć ustalamy indywidualnie.

Co jest nam potrzebne?

Warsztaty przeprowadzamy w szkołach (nie ma potrzeby dowożenia uczniów na miejsce wydarzenia).
Potrzebne jest boisko, najlepiej trawiaste. W razie niedogodnych warunków atmosferycznych – sala gimnastyczna, lekcyjna, korytarz szkoły.

Korzyści z zajęć

Uczniowie w sposób bardzo przyjemny, wesoły integrują się w grupach, poznają świat przyrody, poznają rodzinę pszczelą, poszczególnych ich członków, mogą na chwilę zobaczyć świat przyrody „oczami pszczół”.

Zarezerwuj zajęcia lub dowiedz się więcej

Zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły. Opowiedz, dla kogo możemy przeprowadzić zajęcia, a my dostosujemy ich przebieg nawet do bardzo specyficznych potrzeb.

Telefon: 606 283 408.

Zapraszamy!