Możemy przygotować warsztaty, piknik, prelekcję, albo dowolne inne spotkanie.
Dostosujemy je specjalnie do grupy osób, z którymi będziemy mieli przyjemność porozmawiać o pszczołach.
Mamy też kilka „standardowych” propozycji – spotkań, na które najczęściej jesteśmy zapraszani.

Warsztaty dla uczniów

W ramach wydarzenia wyśmienita zabawa połączone z edukacją. W grach i zabawach plenerowych dzieci będą poznawać świat przyrody, w tym pszczół. Do wyboru kilka wersji od prostych bardzo krótkich dla małych dzieci po bardzo długie, nawiązujące do tematów np. historycznych połączone z nagrodami rzeczowymi, podglądanie prawdziwych pszczół w ulu pokazowym. Dzieci podczas zabaw naśladują zachowania pszczół.

Warsztaty przeprowadzamy w szkołach (nie ma potrzeby dowożenia uczniów na miejsce wydarzenia). Potrzebne boisko najlepiej trawiaste, w razie niedogodnych warunków atmosferycznych – sala gimnastyczna, lekcyjna, korytarz szkoły.

Uczniowie w sposób bardzo przyjemny, wesoły integrują się w grupach, poznają świat przyrody, poznają rodzinę pszczelą, poszczególnych ich członków, mogą na chwilę zobaczyć świat przyrody „oczami pszczół”.

Warsztaty dla seniorów

Plaster miodu

Warsztaty polegają na zapoznaniu się z produktami pszczelimi w formie terapii zajęciowej (apiterapia). Uczestnicy poznają wygląd prawdziwej pszczoły (z wykorzystaniem ula przeszklonego z żywymi pszczołami).

Prezentujemy produkty pszczele, rozmawiamy o ich wartości odżywczych i sposobach ich zastosowania.
Przedstawiamy rodzaje miodu pod względem zastosowania do zwalczania danej choroby.
Omawiamy, czym jest pyłek pszczeli (obnóża pszczele), przedstawiamy praktyczne sposoby, jak sprawdzić, czy mamy do czynienia z dobrym jakościowo miodem.

Po skończonym wykładzie uczestnicy będą sami wydobywać miód z ramek pszczelich i będą mogli z udziałem tego miodu tworzyć posiłki np. kanapki, twarożki, musy i napoje, ale również i kosmetyki.

Pikniki i spotkania integracyjne

Stoisko

Oferujemy spotkania przy ognisku, grillu, catering. Tworzymy spotkania integracyjne dla różnych grup społecznych.

Organizujemy zabawy dla dzieci podczas świąt regionalnych, np. dożynki, albo lokalnych świąt samorządowych. Tego typu imprezy są świetnym uzupełniniem miejscowych wydarzeń. Charakter zajęć dobieramy do tematyki danego wydarzenia.

Współpracujemy z gminami, kołami gospodyń wiejskich i innymi instytucjami.

Warsztaty dla pszczelarzy

Ekologiczny ul

Zajęcia praktyczne w pasiece i pracowni dla początkujących pszczelarzy przeprowadzane indywidualnie lub w małych grupach 3-6 osób.

Shopping Cart